Kazimierz to człowiek doświadczony życiowo, ma kochającą żonę, a także dwójkę wspaniałych dzieci, dla których chce wszystkiego co jest najlepsze. Skończył On studia ekonomiczne i dziś jest szefem firmy pożyczkowej, więc na zarobki nie narzeka. Jego syn właśnie jest w tym okresie życia kiedy zdał egzamin dojrzałości i pora wybrać swoje studia, Kazimierz namawia go na ten sam kierunek, ponieważ zawsze uzyska pomoc, a jeżeli pomyślnie zaliczy wszystkie semestry to może i dla niego znajdzie się praca w branży medycznej, lub tez w innym ciekawym miejscu.

Jego syn długo się zastanawiał, z jednej strony wiedział, że usługi medyczne to zawód przyszłościowy, a z drugiej strony nie chciał takiego samego zawodu jak ojciec, ze zrozumiałych dla wszystkich przyczyn. Ostatecznie jednak się zdecydował i rozpoczął naukę w jednej z uczelni w Bydgoszczy, zajęcia były bardzo ciekawe, dlatego przypadły mu do gustu, ludzie z jego roku też byli bardzo fajni i wiedział, że te 5 lat spędzi w miłej atmosferze.

Po studiach, które trzeba przyznać zdał bardzo dobrze syn pana Kazimierza objął na razie podrzędną posadę w serwisie w Kielcach, ale miał szansę na awans, bo jego doświadczenie będzie procentowało, a zawód daje perspektyw nawet do stanowiska kierownika tak jak jego ojciec. Dziś syn pana Kazimierza nie żałuje, że został ekonomistą, bo dało mu to wiele radości i z pewnością warto iść w jego ślady, bo odtruwanie alkoholowe to przyszłościowy zawód, który na pewno daje dużo pracy, a także nie złe zarobki, a to chyba dziś liczy się najbardziej, ponieważ każdy chce zarobić- mamy kryzys.